Hakkımızda

İzber Sigorta, 14 Haziran 2006 tarihinde Hasan Hüseyin Şengül ve Osman İmiroğlu ortaklığında kurulmuştur.

Şirketimiz ,İzmir,Bergama ve İstanbul merkezli olmak üzere üç noktadan hizmet vermektedir.Şirketimiz Bireysel emeklilik,Hayat sigortaları,sağlık sigortaları,kasko,trafik,deprem sigortaları(dask),tarım ve hayvan sigortaları(tarsim),doktor-mali müşavir ve avukatlık sorumluluk sigortaları,nakliyat sigortaları ve all risk sigortaları olmak üzere tüm sigortacılık dallarında hizmet vermektedir.

Firmamız son dönemde yaptığı anlaşmalarla, çalıştığı Sigorta Şirketi sayısını 11’e çıkarmıştır.Tam yetkili A acentesi olarak çalıştığımız şirketler alfabetik sırayla, Aig Sigorta, AK sigorta, Allianz Sigorta, Anadolu Sigorta, Unico Sigorta , Axa Sigorta , Bnp Paribas Cardif Emeklilik ve Hayat, Gruopama Sigorta, Mapfre Genel Sigorta, Sompo Japan Sigorta,Ray sigorta,Orient sigortave Yapı Kredi Sigorta’dır.

Şirketimiz Bireysel Emeklilik ve Hayat sigortaları branşında Türkiye çapında dereceler elde etmiştir.Şirketimiz özelikle son iki yılda bireysel emeklilik üretimlerinde Türkiye birincisi ve ikincisi olarak bu branştaki rakipsizliğimizi perçinlemiştir.

2012 yılında acentemiz hayat sigortaları adet üretiminde hem aracı hemde acenteler bazında Türkiye 1. si olarak tamamlamıştır.Şirketimiz Bireysel sağlık sigortası üretiminde de Türkiye nin ilk 10 acentesinden biri olma başarısı göstererek bölgemizdeki bu branşta en iyi şekilde temsil etmektedir.İzber sigorta aynı zamanda 2012 yılı genel hedef tamamlamada %160 lık bir oranla hedef tamamlayarak büyük bir başarı elde etmiş ve aynı anda bir şirketten iki kişinin şampiyonlar klubü diye adlandırılan sigorta başarı klubüne girmesine hak kazanmıştır.

Şirket ortaklarından Hasan Hüseyin Şengül, meslek hayatına 2000 yılında Commercial Union hayat sigorta ile başlamıştır. Şirket bünyesinde başarılı performansıyla kısa bir sürede kıdemli ve uzman finansal danışmanlık görevlerine terfi etmiştir. Beş yıl süren Commercial Union (Aviva) deneyiminden sonra 2005 yılı Haziran ayında Ankara Emeklilik Karşıyaka şubesinde yönetici ve daha sonra Bursa Bölge müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir.

Şirket ortaklarından Osman İmiroğlu ise çalışma hayatına 2005 yılı Haziran ayında Ankara Emeklilik Karşıyaka şubesinde Finansal Danışman olarak başlamıştır. Kısa sürede elde etmiş olduğu başarılar neticesinde uzman finansal danışman olarak Bursa bölgesine terfi etmiştir. Bu sırada birlikte aldıkları bir karar ile İzber Sigorta’yı kurmaya karar vermişlerdir.

İZBER SİGORTA LTD.ŞTİ. Şu Anda İzmir, İstanbul ve Bergama’daki ofisleriyle hizmet veren Türkiye’nin en Prestijli Sigorta Acentelerinden biridir.